• Akabe Mahallesi Şehit Furkan Doğan Caddesi 5/B Bey Plaza No: 405 Karatay /KONYA
  • 0 (332) 342-4991
Hakkımızda

Hakkımızda

ARTILARIMIZ NELER?

Öncelikle ülkemizin, Odamızın ve çiftçimizin bütçesine kazandıracağımız ciddi anlamda kazançlar söz konusudur. Kısacası, çiftçimiz dışarıdan alacağı bir ürünü sizin aracılığınızla sizin kurmuş olduğunuz mağazadan aynı markayı daha uygun fiyata ve daha uygun ödeme koşuluyla almış olacaktır ve siz oda olarak tahsilatta kesinlikle uğraşmayacaksınız. Firmamız Türkiye geneli Ziraat Bankalarıyla anlaşmalıdır. Ziraat bankasına Çks belgesi (çiftçi kayıt sistemi), kredilendirme belgesi ve proforma (fatura örneği gibi) hazırlanıp gönderiliyor. Çiftçi ürünü alırken % 25 ini size peşin veriyor, geri kalanını ziraat bankası krediyle veriyor ve faizin % 75 i devlet hazinesinden karşılanıyor. Anlaşma sağlandığında siz birlik/Odamızla ile bir protokol imzalıyoruz ve bu andan itibaren Türkiye geneli Ziraat Bankalarında birliğiniz/odanız bayi olarak görülecektir. Yani biz size o bayiliği vermiş oluyoruz.

AŞAMALARA GELECEK OLURSAK ;

Diyelim ki; çiftçimiz kurmuş olduğunuz mağazadan 40.000 TL’lik alet ekipman aldı. Siz Ziraat Odası olarak sadece proforma kesiyorsunuz ve işlem onaylandıktan sonra çiftçimiz tutarın %25’ini oda hesabına nakit yatırıyor, kalan %75’ini ise Ziraat Bankası çiftçi adına Ziraat Odası hesabına yatırıyor. Ziraat Odası sattığı ürünün parasını nakit olarak almış oluyor. Çiftçimiz ise borçlanmasını 5 yılda eşit birer taksit halinde bankaya ödüyor. Çiftçinin bankadan aldığı kredinin %75’ini devlet hazinesi çiftçiye destek olarak faizini ödüyor.

ÖZETLEMEK GEREKİRSE ;

Kısacası siz dışarda bireysel ticaret yapıyormuş gibi oda adına mağaza kurmuş oluyorsunuz. Bizimle tek alakanız ürün almak ve vadesi gelen evrakları bize vadesinde ödemeniz. Yani yaptığınız satışların tutarları hepsi odanıza yatıyor. Bize yapacağınız ödemeler konusunda ise tutarın %25’ini nakit ve kalan tutarları senet aracılığıyla 5 ay sonra sıralı eşit taksitlerle ödemeye başlıyorsunuz. Diyelim ki o an ki bütçeniz tutarın %25’ini ödemeye müsait değil bu ödemeyi daha da aşağılara çekebiliyoruz. Farz edin ki elinizde ürün kaldı ve bölgenizde ki satın alınmayan ürünü alıp satılan ürünle değiştirebiliyorsunuz. Farz edelim ki satış gerçekleşmedi durağan hale geçebilirsiniz. Tekrardan sipariş vermekle yükümlü değilsiniz. 40 a yakın kalitesini tescillemiş firmanın Türkiye deki tek distribütörüyüz. İstediğiniz ürünü ve markayı kalitesine ve fiyatına göre seçebiliyorsunuz.

Hakkımızda